Zima często stawia przed kierowcami wiele niespodzianek i wyzwań. Jednym z takich zimowych “czelendży” jest rozładowany akumulator. Na szczęście, w takiej sytuacji z pomocą przychodzi Jump Starter od Green Cell, który uruchomi auto nawet z głęboko rozładowanym akumulatorem!
I gdybym miał wybrać obowiązkowe zimowe wyposażenie, poleciłbym PowerBoost Car Jump Starter każdemu właścicielowi pojazdu. Co jeszcze ma do zaoferowania ten niesamowity powerbank? Moja recenzja pomoże Ci odkryć, co czyni ten jump starter naprawdę niezastąpionym wyposażeniem każdego auta.
Spis treści
Czym tak naprawdę jest Green Cell PowerBoost?
Green Cell PowerBoost stanowi bez wątpienia jeden z najbardziej zaawansowanych Jump Starterów dostępnych na rynku w tej kategorii cenowej. Twierdzę to z pełną odpowiedzialnością, uwzględniając przygotowany przez nas ranking 5 najlepszych Jump Starterów na 2024 rok, w którym Green Cell zajął pierwsze miejsce. Ale skupmy się na produkcie – czym jest Green Cell PowerBoost? Czy jest to jedynie urządzenie do uruchamiania samochodu? Zdecydowanie nie! Jest to również solidny powerbank przeznaczony do zadań specjalnych, który nie tylko pozwoli nam uruchomić auto z rozładowanym akumulatorem, ale także naładuje inne urządzenia elektroniczne – telefony, tablety, a nawet laptopy. To jednak nie wszystko, co ten wyjątkowy powerbank ma do zaoferowania!
Parametry techniczne
Analizując parametry techniczne jump startera od Green Cell, nie można nie być pod wrażeniem. Dlaczego? Prąd rozruchowy wynosi tu aż 2000 A! Jeśli ta wartość nie mówi Ci wiele, pozwól, że przedstawię to nieco inaczej – dla tak małego urządzenia to naprawdę imponujący wynik! Przeciętny samochód, o pojemnościach skokowych w zakresie od 1 do 3 litrów, potrzebuje prądu rozruchowego w granicach 200 – 400 A. Tymczasem PowerBoost od Green Cell jest w stanie uruchomić silniki o pojemności nawet 8 litrowej benzyny oraz 6 litrowego diesla! Co więcej, urządzenie to oferuje także wodoszczelność na poziomie IP64, szybkie ładowanie dzięki technologii PowerDelivery oraz pojemność ogniw wynoszącą 16000 mAh! Jednak to jeszcze nie wszystko, tym urządzeniem naładujesz laptopa lub smartfon z mocą aż 60 W! Dodatkowo, komfort użytkowania podnosi wbudowana latarka o mocy 500 lm, która pozwoli zajrzeć pod maskę auta nawet w nocy.
Mała dygresja — gdybym miał przed sobą jedynie dane techniczne i nie był zaznajomiony z produktami Green Cell, z pewnością uznałbym te parametry za niemożliwe do osiągnięcia w urządzeniu o tak zasadniczo niewielkich rozmiarach.
Zawartość zestawu i wyposażenie
Przede wszystkim Green Cell PowerBoost to nie jest kolejny gadżet, który po przejściu fascynacji pozostanie zapomniany gdzieś w garażu. Zdecydowanie jest to urządzenie, które warto zawsze mieć pod ręką podczas podróży, zwłaszcza ze względu na jego niebywałą użyteczność. Oprócz standardowego pudełka, producent postarał się o solidne etui dołączone do zestawu. Jest ono twarde, wykończone gęstą nylonową siateczką, wyposażone w zamek błyskawiczny z dwoma suwakami oraz materiałową pętlę, ułatwiającą przenoszenie urządzenia.
Etui nie należy do małych, w końcu musi pomieścić sporych rozmiarów powerbank 187 x 121 x 47 mm, solidny przewód USB-C w nylonowym oplocie o długości ponad metra i mocy 60 watów oraz zestaw naprawdę solidnych kabli rozruchowych do odpalenia samochodu. Oczywiście w etui znajdziemy również instrukcję obsługi, w której możemy znaleźć parametry i maksymalne pojemności silników, które będziemy mogli odpalić przy użyciu PowerBoost’a Green Cell. Zdecydowanie warto zapoznać się z zawartymi w niej informacjami, gdyż instrukcja porusza także kwestie bezpieczeństwa oraz specjalny tryb AWARE, który umożliwia wyłączenie zabezpieczeń urządzenia i interwencję w sytuacjach, w których akumulator jest bardzo głęboko rozładowany – poniżej 4,5 V. Instrukcja informuje również, że urządzenie pozwoli na uruchomienie pojazdu nawet do 30 razy! Choć jest to niewątpliwie imponujące osiągnięcie, warto mieć na uwadze, że taki wynik jest możliwy głównie w przypadku mniejszych silników benzynowych.
Wygląd i wykonanie
GreenCell PowerBoost jest wykonany z twardego plastiku, co w żaden sposób nie wpływa negatywnie na jego funkcjonalność. Obudowa jest starannie spasowana; podczas próby nacisku dłońmi nie słychać trzasków, ani nie widać odkształceń. Zarówno zaślepki, jak i wykończenia przycisków zostały wykonane z grubego kauczuku. Same zaślepki efektywnie wypełniają swoją rolę, zapewniając ochronę przed ciałami stałymi oraz przed wnikaniem wody na poziomie IP64*. Całość sprawia wrażenie solidnego urządzenia ważącego 726 gramów, wypełnionego elektroniką, która jest odporna na zabrudzenia pochodzące z pojazdu czy niezbyt sprzyjające warunki garażowe.
Powerbank GreenCell PowerBoost, biorąc pod uwagę jego gabaryty i wagę, jest niezwykle poręczny, za sprawą nieco wystających krawędzi, które zapewniają doskonałe miejsce do pewnego trzymania nawet jedną dłonią. Dodatkowo na spodzie urządzenia umieszczono cztery antypoślizgowe gumowe nóżki, co gwarantuje pełną stabilność urządzenia nawet na nierównych i pochyłych powierzchniach.
Miałem już niejednokrotnie do czynienia z marką Green Cell, poczynając od baterii do laptopa, zakupionej w 2017 roku, która funkcjonuje do dzisiaj, przez różnorodne ładowarki i baterie do drobnej elektroniki, a także powerbank PowerPlay Ultra, kończąc na najnowszym urządzeniu, jakim jest recenzowany PowerBoost. Za każdym razem, przy każdym urządzeniu, odnoszę wrażenie, że produkty Green Cell są niezwykle przemyślane już na etapie projektowania. W świecie, gdzie wielu producentów wysyła na rynek do testowania użytkownikom swoje produkty, Green Cell wyznacza naprawdę wysokie standardy i pozostawia konkurencję daleko w tyle, zapewniając jakość swoich urządzeń na imponująco wysokim poziomie.
*IP64: 6 – całkowita ochrona przed wnikaniem pyłu, 4 – ochrona przed kroplami padającymi pod dowolnym kątem, ze wszystkich stron (deszcz)
Dodatkowe funkcje GreenCell PowerBoost
Powerbank PowerBoost przyciąga uwagę nie tylko wyjątkowymi danymi technicznymi, ale także funkcjonalnościami zawartymi w tym kompaktowym urządzeniu. Oprócz wszystkich wcześniej wymienionych cech, takich jak podstawowe funkcje – ładowanie elektroniki, wielokrotne uruchamianie auta z rozładowanym akumulatorem czy latarka o mocy 500 lumenów, PowerBoost oferuje również funkcję prostownika sieciowego, dostępną wraz z osobną ładowarką PowerDelivery! Ta dodatkowa cecha sprawia, że urządzenie jest niezwykle wszechstronne, umożliwiając nie tylko dostarczanie energii w sytuacjach awaryjnych, ale również służąc jako niezawodne źródło zasilania podczas podróży czy wypraw campingowych. Niewątpliwie z tą dodatkową funkcjonalnością PowerBoost staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących niezawodnego i wielofunkcyjnego źródła energii przenośnej.
Zalety
- 2000 A prądu rozruchowego
- specjalny tryb AWARE
- wejście i wyjście PowerDelivery 60 W
- certyfikat IP64
- mocna lampa 500 lm
- funkcja prostownika
- odczyt napięcia akumulatora
Wady
- brak szybkiej ładowarki w zestawie
Zawartość zestawu
Ocena: 9/10
Jakość wykonania
Ocena: 10/10
Przydatność i użytkowanie
Ocena: 10/10
Ocena redakcji
Materiał powstał przy współpracy z marką Green Cell. Podmiot współpracujący nie miał wpływu na treść materiału — prezentowana opinia jest niezależnym i subiektywnym poglądem autora tekstu.